•  

    77467701

  •  

    info@simorghacademy.com

News

معرفی انواع پیانو

سلطان سازها یا پیانو چه انواعی دارد; در مطلب زیر در مورد انواع پیانو می خوانیم....

از پیانو به عنوان مادرسازها یاد می‌شود بدلیل اینکه پیانو بالاترین دامنه صوتی را در بین سازهای دیگر به غیر از ارگ کلیسا دارد از آن بعنوان مادر سازها یاد می شود. پیانو می‌تواند محدوده بسیارزیادی را از صداها را تولید کند (تولید فرکانس‌هایی از حدود ۲۷ تا ۴۱۸۶ هرتز). در ادامه این مطلب با  انواع پیانو بیشتر آشنا خواهید شد.

انواع پیانو

همزمان با پیشرفت تکنولوژی شرکت‌های پیانوسازی نیز پیانوهایی در شکل و اندازه‌های مختلف تولید می‌کنند. درادامه این مطلب به بررسی انواع پیانو می‌پردازیم باما همراه باشید.

پیانو اسپینتپیانو اسپینت (spinet piano)

پیانو اسپینت از انواع پیانو دیواری است که جز ارزان‌ترین نمونه‌های پیانو دیواری محسوب می‌شود. ارتفاع این نوع پیانوها بین  90 تا 100 سانتیمتر است. سیستم انتقال نیروی ساده این دستگاه سبب شده‌است تا این پیانوها قیمت مناسبی داشته باشند.

می‌توان گفت این نوع از یپانوها بیش‌تر مخصوص افرادی است که می‌خواهند برای اولین بار پیانو یاد بگیرند و اصلا مشخص نیست که بعدها خواهند توانست نوازنده خوبی شوند یا خیر. در نظر داشته باشید این پیانو تا حدودی منسوخ شده است.

مشاوره آموزش پیانو

پیانو دیواریپیانو دیواری (upright)

پیانو دیواری جز انواع پیانو است که مسلما تنوع آن می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی کند. بدنه این نوع از پیانوها انواع بسیارزیادی دارد که می توانید بنا به سیلقه خود بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. بسته به این که برای نواختن پیانو مبتدی و یا حرفه‌ای هستید باید راتفاع پیانو دیواری را معین کنید. برای اندازه‌گیری ارتفاع پیانو باید از کف زمین تا بالای آن را اندازه‌گیری کنید.

توجه‌کنید مهم ترین عامل تاثیرگذار برای انتخاب پیانو همین ارتفاع است زیرا عرض و عمق همه آن‌ها تقریبا یکی است. اگر سازی ارتفاع بیشتری داشته‌ باشد، پیانو حجم صوتی بیشتری خواهد داشت. توجه کنید این جمله به این معنا است که صوت حاصل از این پیام قوی‌تر نسبت به نمونه‌های با ارتفاع کمتر خواهدبود.

پیانو کنسولپیانو کنسول

ارتفاع این پیانو بین 100 تا 110سانتیمتر است و بدنه ای بسیارمقاوم دارد.از این نوع پیانوها معمولا در آموزشگاه‌های موسیقی استفاده می‌شود. اگر شما می‌خواهید انواع پیانو آمریکایی این مدل را خریداری کنید باید بدانید که این پیانوها دارای زیبایی منحصربه فردی هستند و اما در بازارایران نمونه‌های کمی از آن وجوددارد .

توصیه ما به شما این است اگر می‌خواهید پیانویی را خریداری کنید و بعدها دیگر آن را تعویض نکنید بهتراست انواع پیانو کنسول را خریداری کنید. زیرا این پیانوها هم دوام خوبی دارند و هم قیمت آن‌ها مناسب است.

پیانو دیجیتالپیانو دیجیتال (electric piano)

پیانو دیجیتال یا الکتریک از انواع پیانو موجود در بازاراست که همان‌طور که از نام آن پیداست با کمک تکنولوژی به تولید صوت می‌پردازد. صداهای این نوع از پیانوها برگرفته از صدای پیانو آکوستیک است . صداهای ساخته شده توسط پیانو بعدها با کمک بلندگوها چندبرابر می‌شوند. این نوع از پیانوها دارای امکانات بسیارزیادی است که کار را بسیارراحت می‌کند به همین دلیل نیز امروزه استقبال بسیارزیادی از آن صورت می‌گیرد.

پیانو گرند یا رویالپیانوی بزرگ (Grand Piano)

این نوع از پیانو را در فارسی پیانو رویال می‌نامند که در واقع پیانو گرند است. این نوع ساز غالبا بیشتر از 2 متر طول دارد و در بزرگی در قسمت بالای آن وجود دارد که برای بهتر شنیده شدن صدای ساز آن را نیمه باز می گذارند. شکل ظاهری این نوع از پیانوها به صورتی است که سیم‌های آن به صورت افقی کنارهم قرارگرفته‌اند و برای تولید صدا با کمک چکش از زیر به آن ضربه می‌زنند. صدای این نوع پیانوها بسیار گوش‌نواز است به همین دلیل نیز بیشتر در سالن‌های ارکستر بزرگ از آن استفاده می‌شود.

 

آموزشگاه موسیقی سیمرغ واقع در خیابان پیروزی آموزش انواع پیانو...

از اینستاگرام ما بازدید کنید


با ما در تماس باشید

77467701